Scores for January 9, 2018

Boys' Basketball
Belfast 71, Waterville 52
Brunswick 66, Lincoln Academy 42
Central 50, Searsport 34
Cony 62, Medomak Valley 53
Edward Little 59, Bangor 49
Foxcroft Academy 55, Orono 38
Freeport 83, Poland 42
Fryeburg Academy 42, Gray-New Gloucester 34
Gardiner 75, Erskine Academy 69
George Stevens 73, Mattanawcook Academy 46
Hampden Academy 77, Messalonskee 54
Lake Region 50, Wells 43
Lawrence 68, Mt. Blue 37
Maranacook 75, Leavitt 51
Mountain Valley 63, Spruce Mountain 53
Mt. Ararat 85, Morse 65
North Yarmouth Academy 50, Pine Tree Academy 32
Oceanside 67, Mt. View 38
Oxford Hills 66, Lewiston 33
Rangeley 72, Highview Christian 32
Skowhegan 51, Nokomis 50
Sumner 67, Bucksport 61

Girls' Basketball
Boothbay 67, Hall-Dale 32
Brunswick 58, Lincoln Academy 34
Carrabec 46, Lisbon 31
Edward Little 49, Bangor 31
Freeport 55, Poland 42
Gardiner 41, Erskine Academy 34
Gray-New Gloucester 68, Fryeburg Academy 34
Hampden Academy 43, Messalonskee 34
Kents Hill 30, Hyde 19
Lake Region 33, Wells 30
Lawrence 52, Mt. Blue 39
Leavitt 47, Maranacook 25
Madison 53, Winthrop 38
Medomak Valley 32, Cony 25
Monmouth Academy 80, Telstar 17
Mountain Valley 38, Spruce Mountain 31
Mt. Abram 43, Wiscasset 35
Mt. Ararat 44, Morse 41
North Yarmouth Academy 42, Pine Tree Academy 29
Old Orchard Beach 54, St. Doms 43
Oxford Hills 57, Lewiston 44
Rangeley 67, Highview Christian 20
Richmond 56, Dirigo 29
Skowhegan 51, Nokomis 50
Waterville 42, Belfast 17
Waynflete 55, Sacopee Valley 28

Boys' Hockey
South Portland/Freeport/Waynflete 6, Mt. Ararat/Lisbon/Morse 2 

Schedules for January 10, 2018

Boys' Basketball
A.R. Gould at Buckfield, 5 p.m.
Boothbay at Hall-Dale, 6:30 p.m.
Dexter at Penquis Valley, 7 p.m.
Dirigo at Richmond, 7 p.m.
Lisbon at Carrabec, 7 p.m.
Monmouth Academy at Telstar, 7 p.m.
Mt. Abram at Wiscasset, 7 p.m.
Winthrop at Madison, 7 p.m.

Girls' Basketball
Dexter at Penquis Valley, 5:30 p.m.
Islesboro at Hyde, 4:30 p.m.
Kents Hill at Buckfield, 7 p.m.
Mattanawcook Academy at Central, 7 p.m.
Old Town at Foxcroft Academy, 7 p.m.
Seacoast Christian at Hebron, 4 p.m.

Boys' Hockey
Brunswick vs. Poland/Gray New-Gloucester/Oak Hill/Leavitt, 7:40 p.m.
Cape Elizabeth vs. Gardiner, 8 p.m.
Cony/Monmouth/Hall-Dale vs. Mt. Ararat/Lisbon/Morse, 6 p.m.
Hampden Academy vs. Messalonskee, 7:30 p.m.
Waterville/Winslow vs. Camden Hills, 7 p.m.

Girls' Hockey
Cape Elizabeth/Waynflete/South Portland vs. Mt. Ararat/Morse, 4:15 p.m.
Falmouth vs. St. Doms, 6:10 p.m.
Winslow/Gardiner vs. Portland/Deering, 4 p.m. 

Complete High School sports scores and schedules, click here!