Scores for January 29

Boys' Basketball
Medomak Valley 44, Lawrence 41
Bucksport 49, Narraguagus 34
Fryeburg Academy 64, Poland 45
George Stevens 78, Central 36
Searsport 55, Sumner 38
Traip Academy 89, Seacoast Christian 62

Girls' Basketball
Lawrence 65, Medomak Valley 53
Winslow 57, Belfast 29
Spruce Mountain 45, Lisbon 32
St. Doms 46, Gould Academy 14
Temple Academy 44, Highview Christian 26
Mt. Abram 57, Madison 51
Boothbay 59, Winthrop 22
Foxcroft Academy 50, Ellsworth 48
Hebron Academy 41, Hyde 12
Piscataquis 50, Valley 18
Traip Academy 69, Seacoast Christian 33
Waynflete 47, Sacopee Valley 33
Woodland 84, East Grand 29

Girls' Hockey
Lewiston/Monmouth/Oak Hill 5, Edward Little/Leavitt/Poland 0
St. Doms 9, Portland/Deering 1

Schedule for January 30

Girls' Hockey
Mt. Ararat/Morse vs. Winslow/Gardiner, 7:20 p.m. 

Boys' Hockey
Gardiner vs. Bangor, 6:30 p.m.
Mt. Ararat/Lisbon/Morse vs. Cony/Monmouth/Hall-Dale, 5:10 p.m.

Boys' Basketball
Belfast at Oceanside, 6:30 p.m.
Brunswick at Lincoln Academy, 6:30 p.m.
Buckfield at North Yarmouth Academy, 7:30 p.m.
Camden Hills at Mt. Ararat, 7 p.m.
Carrabec at Monmouth Academy, 7 p.m.
Cony at Gardiner, 6:30 p.m.
Edward Little at South Portland, 7 p.m.
Ellsworth at Foxcroft Academy, 7 p.m.
Erskine Academy at MCI, 6:30 p.m.
Forest Hills at Temple, 5:30 p.m.
Lake Region at Yarmouth, 7 p.m.
Madison at Hall-Dale, 7 p.m.
Medomak Valley at Hampden Academy, 7 p.m.
Morse at Maranacook, 6:30 p.m.
Mountain Valley at Spruce Mountain, 7 p.m.
Mt. Abram at Winthrop, 7 p.m.
Nokomis at Messalonskee, 7 p.m.
Rangeley at Pine Tree Academy, 3:30 p.m.
Richmond at Wiscasset, 7 p.m.
Sacopee Valley at Waynflete, 5:30 p.m.
Scarborough at Lewiston, 7 p.m.
Skowhegan at Winslow, 6:30 p.m.
Stearns at Bucksport, 6:30 p.m.
Telstar at Oak Hill, 7 p.m.
Waterville at Mt. View, 6:30 p.m.

Girls' Basketball
Gardiner at Cony, 6:30 p.m.
Winslow at Skowhegan, 7 p.m.
Buckfield at North Yarmouth Academy, 6 p.m.
Central at Dexter, 7 p.m.
Forest Hills at Temple, 4 p.m.
Hampden Academy at Medomak Valley, 6:30 p.m.
Lewiston at Scarborough, 6 p.m.
Lincoln Academy at Brunswick, 6:30 p.m.
Maranacook at Morse, 6:30 p.m.
MCI at Erskine Academy, 6:30 p.m.
Messalonskee at Nokomis, 6:30 p.m.
Mt. Ararat at Camden Hills, 6:30 p.m.
Mt. View at Waterville, 6:30 p.m.
Narraguagus at George Stevens, 7 p.m.
Oceanside at Belfast, 6:30 p.m.
Rangeley at Pine Tree Academy, 2 p.m.
South Portland at Edward Little, 7 p.m.
St. Doms at Hyde, 5 p.m.
Stearns at Bucksport, 5 p.m.

Complete High School sports scores and schedules, click here!